Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
WinRAR ikon

WinRAR 6.22

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

WinRAR –  Dosya Sıkıştırma ve Arşivleme Programı

 

WinRAR büyük boyutlu dosyaları sıkıştırma özelliğine sahip güçlü bir arşiv yöneticisidir. Bugüne kadar bilinen en popüler  sıkıştırma programı olarak tercih edilmektedir.

Verileri yedeklemek için, dosya boyutlarını sıkıştırarak küçültmeniz gerekebilir. Ayrıca, elektronik posta gönderimi sırasında, postaya eklediğiniz dosyalar, büyüklüğüne bağlı olarak zaman kaybettirebilir. Ayrıca örnekler çok daha fazla genişletilebilir. Mesela; ftp ile sunuculara dosya transfer etmek, büyük dosyalar yüzünden oldukça zaman kaybettirir. Bunun için hem site dosyalarınızı hemde myql veritabanı dosyalarını sıkıştırmak suretiyle daha hızlı bir şekilde upload edebilirsiniz.Arkadaşlarınız, iş ortaklarınız ve farklı ortamlarda paylaşmak istediğiniz video, film, oyun, program v.b… dosyaları da kolay ve hızlı paylaşmanın yolu, bu dosyaları sıkıştırmak ile mümkündür. Mail ile dosya transferini hızlandırmak için, eklediğini dosyaları sıkıtırarak daha hızlı gönderim yapabilirsiniz.  

Uygulama, daha hızlı dosya paylaşımının yanı sıra disk alanından tasarruf etmek için küçük arşivler oluşturmayı gerektiren gelişmiş bir sıkıştırma yaklaşımı sunar. Ses ve grafik dosyaları, kaliteden ödün vermeyen özel bir arşivleme algoritmasından yararlanır. Arşivleri birden çok cihaza yaymak ve diğer bilgisayarlara kolayca aktarmak için birkaç küçük birimlere ayırmak da mümkündür, bu özellikle çok büyük dosyaları sıkıştırmaya çalışırken pratiktir.

Program, sıkıştırma işlemlerini yapabileceğiniz en popüler yazılımlardan biridir. 7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, Z formatlarındaki sıkıştırılmış tüm dosyaları açabilme özelliğine de sahiptir. Bunun dışında, programın tema desteği mevcuttur. Kendi sitesinden indireceğiniz temaları, programın ayarlar bölümünden kolayca düzenleyebilir ve birbirinden güzel temalardan istediğinizi seçerek, programınıza görsellik katarsınız. Her bilgisayarda mutlaka olması gereken bir programdır. Şimdi indirip hemen deneyin.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

WinRAR

 

 

 

Yazan: meto

WinRAR 6.22 BENZER İÇERİKLER
WinRAR 6.22 YAPILAN YORUMLAR