Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

VirtualBox 6.0

Rate this post

VirtualBox –  Sanal İşletim Sistemi Kurma Programı

 

VirtualBox, bilgisayarınıza sanal işletim sistemi kurmak için kullanacağınız ücretsiz bir programdır.

VirtualBox sayesinde bilgisayarınıza farklı işletim sistemleri kurarak, farklı işletim sistemleri ile bilgisayarı kullanabilirsiniz. Ayrıca bilgisayara deneme amaçlı veya başka sebeplerden çok sayıda program yükleme ve kaldırma işlemleri yapanlar için, bilgisayarı şişirip çöplüğe çevirmekten kurtaracak bir programdır. Program, bu anlamda özellikle yazılım geliştirmesi yapan programcıların öncelikli ilgisini çekmektedir.

Bu yazılım ile, eğer bilgisayarınıza Windows işletim sistemi kuruluysa, linux işletim sistemi ile açıp kullanmanıza olanak sağlar. Halen, Windows, Linux, Macintosh ve Solaris bilgisayarlar üzerinde çalışan ve çok sayıda harici işletim sistemlerini destekler. Ancak bazı Windows (NT 4.0, 2000, XP, Server 2003, Vista, Windows 7, Windows 8 Windows 10 ) sürümlerini desteklememektedir.

Sık güncelleştirmeler ile geliştirilen ve özellikleri giderek büyüyen bu yazılım, sanal işletim sistemi platformları oluşturmak için idealdir. Özel bir şirket tarafından desteklenen bir topluluk sayesinde açık kaynak kodlu olarak geliştirilmektedir.  Herkes, Oracle profesyonel kalite kriterlerinin geliştirilmesi için katkı sağlamaya teşvik edilmektedir.

 VirtualBox

Diğer indirme Paketleri:

Platform packages. Bu paketleri indirerek iligli lisans koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

V.Box 5.0.20 için OS X hosts  amd64
V.Box 5.0.20 için Linux hosts
V.Box 5.0.20 for Solaris hosts  amd64

 

VirtualBox 6.0 YAPILAN YORUMLAR