Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
7-Zip ikon

7-Zip 21.07

7-Zip – Dosya Sıkıştırma Yazılımı

 

7-Zip, çok iyi sıkıştırma oranına sahip bir sıkıştırma yazılımı olarak yardımcı olur.  Bu program yalnızca arşivler oluşturup çıkarmanıza değil, aynı zamanda onları hatalara karşı test etmenize de yardımcı olabilecek özelliklere sahiptir.

7-Zip , disk alanından tasarruf etmek, içeriği sıkıştırmak, kaliteyi korumak, taşınabilir enstrümanlar veya bağımsız ortamlar oluşturmak isteyen tüm kullanıcılara ekstra esneklik sunar. Araç ücretsiz, güvenilir ve açık kaynak kodlu bir araçtır. Uzun süredir piyasada olan bu program, Windows OS, macOS ve Linux dağıtımlarında sorunsuz çalışan optimize edilmiş bir programdır.

Araç, güçlü veri şifreleme yetenekleri, yüksek sıkıştırma oranları, dosya yönetim araçlarının yanı sıra hem GUI hem de CLI kullanımı sağlar. Arşiv oluşturma (diğer dosyaları içeren sıkıştırılmış bir dosya) ile ilgili olarak,  7z , ZIP , XZ , BZIP2 , GZIP , TAR ve WIM oluşturabilir .  Aracın içeriği arşivden çıkarma kapasitesi ile ilgili olarak, çok daha fazla dosya biçimini destekler.

Uygulamanın dosya yönetimi arayüzü basittir ve sezgisel komutlara sahiptir. Makinenizin depolama dizinlerine göz atabilir, dosyalar/klasörler oluşturabilir, arşiv kapsamından farklı konumlar açabilir, veri görüntüsünü özelleştirebilir ve yürütmek istediğiniz sıkıştırma/şifreleme işlemleri için kıyaslama değerlerinizi granüler olarak ayarlayabilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Programın açabileceği biçimler:

AR , ARJ , CAB , CHM , CPIO , CramFS , DMG , EXT , FAT , GPT , HFS , IHEX , ISO , LZH, LZMA , MBR , MSI , NTFS , RAR , RPM , UDF , UEFI , VHD , VMDK , WIM , XAR , vb.

7-Zip

KULLANIM VİDEOSU

Yazan: meto

7-Zip 21.07 YAPILAN YORUMLAR