Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

DiskCheckup 3.5.1001

DiskCheckup – Sabit Disk Bilgilerini Kontrol Yazılımı

 

DiskCheckup, Sabit disk arızaları, mekanik sorunlar veya yanlış kullanım nedeniyle bir dizi nedenden dolayı meydana gelen sorunları anlamanızı veya önlemenizi sağlar.

DiskCheckup, sabit diskin SMART özniteliklerini izleyen, gelişimlerini günlüğe kaydeden ve sürücünün herhangi bir zamanda çökme ihtimalini önceden bilmenizi sağlayan bir programdır.

Uygulama, anlaşılması son derece kolay olan temiz bir ara yüzle birlikte gelir. Bilgisayara bağlı disklerden biri uygulama penceresinden seçilebilir.

Örneğin, diskin arayüzü, kapasitesi, seri ve model numarası, ürün yazılımı revizyonu, bölüm sayısı, standartlara uygunluk ve özellik desteği ile ilgili bilgileri çok uzun bir listeden sadece birkaçını isimlendirmek için görüntüleyebilirsiniz.

Daha önce bahsettiğimiz gibi SMART (Kendi Kendini İzleme, Analiz ve Raporlama Teknolojisi) özellikleri de bu program yardımı ile izlenmektedir. Böylece, sıcaklık, güç döngüsü sayısı, sıkma yeniden deneme sayısı ve diğer birçok özellik hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Tüm bu girişler için durumu, mevcut ve en kötü kaydedilen değerleri, eşik seviyesini ve sabit sürücü durumunun bu değeri aşmasının beklendiği tahmin edilen tarihi görüntüleyebilirsiniz.

Program, sabit sürücünün durumunu daha iyi değerlendirmek için iki tür test de gerçekleştirebilir. Kısa versiyonun tamamlanması beş dakikadan fazla sürmemelidir, genişletilmiş test ise on dakikadan fazla sürer.

Arayüzdeki “SMART Geçmişi” sekmesi altında, günlüğe kaydedilen tüm özniteliklerin değerlerini görüntüleyebilirsiniz.

Konfigürasyon menüsü, sıcaklığı Santigrat veya Fahrenhayt derece cinsinden görüntülemenize, sıcaklık uyarı seviyesini ayarlamanıza ve koşullar üretici tarafından belirlenen TEC değerlerini aştığında gerçekleştirilecek bir eylem seçmenize olanak tanır.

Ek olarak, uygulamanın belirli bir zaman aralığından sonra bilgileri otomatik olarak yenilemesini ve uygulamanın TEC hesaplaması için SMART özniteliklerini kaydetmesini sağlayabilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

DiskCheckup

 

 

Site Oylaması
Tarih
Başlık
DiskCheckup - Sabit Disk Bilgilerini Kontrol Yazılımı
Puanı
51star1star1star1star1star

Yazan: meto

DiskCheckup 3.5.1001 YAPILAN YORUMLAR