Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

DriverView 1.47

DriverView 1.47
5 (100%) 1 vote[s]

DriverView – Sürücü Görüntüleme ve İnceleme Programı

 

DriverView, şu anda sisteminizde yüklü olan tüm aygıt sürücülerini incelemek ve görüntülemek için kullanılır. Windows işletim sistemi için basit ve ücretsiz bir yazılımdır.

Her aygıt sürücüsü için  Ad, Açıklama, Başlangıç Tipi, Sürücü türü, Sürücü Grubu, Dosya, Dosya Boyutu, sürücü dosyası Modifiye / kurulum zamanı ve sürücü dosyasının sürüm bilgilerini listeleyerek gösterir. Sürücü  Windows kernel üzerinde çalışıyorsa, Baz Bellek Adresi, Bitiş Adres, Bellek Boyutu gibi bilgileri de görüntüleyebilirsiniz.

Çoğunlukla kaybolan driverler yüzünden yaşanan sorunlar oluşmaktadır. Donanım ismi ve driver ismi bilinmediğinden, krulumdan sonra yapabileceğiniz bir şey yoktur. Söz konusu donanımı çalıştırmak için, sürücüsü ile ilgili bilgileri bilmeniz gerekir. Bu yazılım ile, driverlerin tüm bilgilerine ulaşarak, gerekli yerlerden tedarik edebilirsiniz.

DriverView Yardımcı Programı’nı kullanma

Herhangi bir yükleme işlemi veya ek DLL dosyaları gerektirmez. Böylece bu programı tek başına çalıştırabilirsiniz. Sadece tek tıkla (driverview.exe) çalıştırın ve kullanın. Bu programı Windows NT ile çalıştırmak istiyorsanız, ‘PSAPI.DLL’ indirip, system32 klasörüne kopyalamanız gerekir.

DriverView, ana penceresinde sisteminizdeki tüm yüklü sürücülerin listesini görüntüler. Listeden bir veya daha fazla sürücü seçebilir ve daha sonra panoya bu sürücülerin ayrıntılarını kopyalayabilirsiniz. Daha sonra raporları HTML tarayıcınızdan HTML raporu olarak izleyebilirsiniz.
Ayrıca, sırasını değiştirebilirsiniz ya da ‘Seç Sütunları’ iletişim kutusu kullanılarak istenilen konuma sürükleyerek sürücüler tablosundaki sütunlara taşıyabilirsiniz.

driverview

PROGRAM VİDEOSU

istem Gereksinimi:

Bu program ME desteklenmez. Windows 2000, Windows NT, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2003/2008, Windows 8 ve Windows 10, Windows 98 ve Windows altında çalışır. Windows NT ile çalıştırmak istiyorsanız, size ‘PSAPI.DLL’ indirerek ve system32 dizininde yerleştirmeniz gerekir.

 

 

Özet
İnceleme Zamanı
İnceleme Konusu
DriverView
İnceleme Notu
51star1star1star1star1star
DriverView 1.47 YAPILAN YORUMLAR