Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Du Meter 7.30

Please wait...

Du Meter  – Ağ Kota ve Kullanım Takibi Yazılımı

 

Du Meter  ile bilgisayarınızın internet kullanımına bağlı internet bant genişliğini takip ederek kontrolünüzde olmasını sağlarsınız.

Nedir bant genişliği?: LAN ve WAN türü internet bağlantılarının veri akışı kapasitesini ifade eder. İnternet sağlayıcıları ile yapılan sözleşme karşılığı alınan hizmet, çeşitli aylık ücretlendirme paketlerine göre bant limitleri sınırlanmış olarak verilmektedir. Program aynı zamanda diğer gizemlere cevap sağlar ve sizi tehlikeli veya beklenmedik ağ etkinliklerinden de uyarabilir.

Eğer ergenlik çağındaki çocuklarınız varsa veya küçük bir işletme sahibi ya da yönetiyorsanız, çocuğun veya çalışanınızın mahremiyetine saygı duyarken, ağ kullanımıyla ilgili belirli kuralları uygulamak ne kadar zor olduğunu zaten bilirsiniz.

Programı çocuğunuzun veya çalışanınızın bilgisayarına yüklerseniz, aylık veya haftalık ağ trafiği belirli bir eşiği aştığında e-postayla size geri bildirimde bulunacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu sayede, birisinin kurallarınızı çiğnemesi halinde sizi bilgilendirir (örneğin filmleri ve müzikleri paylaşmak için eşler arası yazılımı kullanarak). Yazılım herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan uyarı koşulu yerine getirildikten sonra başka İnternet bağlantısını bile engelleyebilir.

Unutmayın, çocuklarınızın çevrimiçi yaptığı şeylerden yasal olarak sorumlu olursunuz. Müzik ve videoları paylaşmak onlara iyi gelebilir gibi görünse de, telif hakkı holding şirketleri, telif hakkı ihlalleri nedeniyle binlerce dolar tutarında davalar açıyorlar. Program sizi zamanında uyarabilir, bu nedenle bu tür etkinlikler önlenebilir. Böylece bu tür davalara maruz kalmanız önlenir.

İnternet sağlayıcılarının bant kotalı vermiş oldukları internet hizmeti, kullanıma bağlı olarak ay içerisine belli bir kota tüketimi oluşturur. Eğer kotanızı bitirirseniz, kullandığınız internetinizin hızında bir düşme olacaktır. Kota takibi yapmak zor olduğundan dolayı, bu iş için kullanılan yardımcı programlara ihtiyaç olmaktadır.

Du Meter, kotanızı izleyerek kullanımınızı daha bir kontrollü yapmanızı sağlar. Bu yazılım, sadece  bant kotası takip etmekle kalmayıp, aynı zamanda ağ üzerindeki başka etkinlikleride takip etmenizi sağlar. Ağ üzerindeki herhangi bir tehlikeli sızıntıda uyarı verir. Sızıntının tehlikeli olması, harici bağlantıların sizin kotanıızı, sizin isteminiz dışında tüketmesi olarak düşünülebilir.

Özellikle şirketler ve ev kullanıcılarının, internet bağlantılarının güvenliği için böyle bir yazılımı bilgisayarlarında bulundurmaları oldukça yararlı olacaktır.  30 günlük deneme sürümünden memnun kaldığınızda, ücretli sürüme geçerek sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

Du Meter

 

 

Özet
İnceleme Zamanı
İnceleme Konusu
Du Meter
İnceleme Notu
51star1star1star1star1star
Du Meter 7.30 BENZER İÇERİKLER
Du Meter 7.30 YAPILAN YORUMLAR
 • Avatar
  Asi Çocuk
  3 sene önce

  Çok gereklimi bilmiyorum ama denenebilir

 • Avatar
  Sefer
  3 sene önce

  Programla ilgili deneyimi olanlar fikir verebilirlermi