Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Dünyanın İlk Kafa Nakli Yapıldı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

İtalyan Profesör Sergio Canavero tarafından daha önce planlanan Dünyanın İlk Kafa Nakli Yapıldı. Bu oıperasyon ile ilgili fikir daha önce İtalyan profesör tarafından 2015 yılında gündeme gelmişti.

Teknolojik alanlardaki hızlı ilerleyiş ve buluşlar bizleri şaşırtmaya devam ederken, tıp Dünyasında ki yüz nakli gibi zor operasyonlardan sonra, kafa nakli operasyonu gibi buluşlarda şaşırtmaya ve heyecanlandırmaya devam ediyor.

İtalyan Profesör Sergio Canavero, bu fikrini ilk defa kamuoyuna sunduğunda, ağır engeli bulunan Rus bilgisayar bilimci Valery Spiridonov, bu konuda gönüllü olmayı kabul etmişti. Ancak İtalyan profesörün kendisine hayatta kalma garantisi vermemesi nedeni ile Valery Spiridonov gönüllü olmaktan vazgeçti.

İtalyan profesör daha sonra ÇİN’de yaptığı bir operasyon ile, kopuk bir kafayı ölmüş bir bedene başarılı bir şekilde nakletti. Bundan sonra ki çalışmaların gönüllü ve canlı bedenler üzerinde yapılacak olması ile beraber, tıp dünyasının kafasında ki endişeler edeni ile fikir tartışmaları da yaşanıyor. Artık bize düşen bundan sonra ki gelişmeleri takip ederek neler olacağını birlikte görmek.

Dünyanın İlk Kafa Nakli Yapıldı

 

 

 

Dünyanın İlk Kafa Nakli Yapıldı YAPILAN YORUMLAR