Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Facebook ‘Cambridge Analytica’ skandalı

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Facebook ‘Cambridge Analytica’ skandalı…

Facebook’un kurucusu ve girişimci Mark Zuckerberg, facebook kullanıcı güvenliğini sağlamak için yeni önlemlerin alınacağınından bahsetti. Zuckerberg,  Cambridge Analytica veri şirketine verilen 50 milyon kullanıcı profiline ait verilerin  usulsüz kullanıldığının ortaya çıkması üzerine bu konuda açıklama yapmak zorunda kaldı.

Cambridge Analytica veri şirketi, 50 milyondan fazla kişinin şahsi bilgilerini ele geçirmiş ve kullanıcıların gizlilik ve güvenliğini riske sokmuştu. Bu yüzden büyük cezalarla ve hatta rekor cezalarla karşı karşıya gelen Mark Zuckerberg, adeta özür diler nitelikte bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Buna rağmen Facebook yatırımcılarının davalardan vazgeçmeyeceği ve ABD’li Facebook kullanıcısı Lauren Price,  2016 ABD Başkanlık Seçimleri’nde kendisine politik reklamlar gösterildiğini belirterek ayrıca dava açtı. Lauren Price, ayrıca ABD’deki tüm Facebook kullanıcılarının ve kişisel verileri Cambridge Analytica tarafından kullanılan herkesin dava açmasını önerdi.

Facebook 'Cambridge Analytica' skandalı

Facebook ‘Cambridge Analytica’ skandalı BENZER İÇERİKLER
Facebook ‘Cambridge Analytica’ skandalı YAPILAN YORUMLAR