Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Facebook’ta Bir Skandal!

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Facebook’ta Bir Skandal.

Facebook, kullanıcılarının bilgilerini internette sızdırdı. Facebook, 50 milyon kullanıcının kişisel verilerini, kullanıcıların izni olmaksızın kullanılarak bir skandala imza attı.

Thisisyourdigitallife isimli uygulamayı indiren ve kullanan 270 bin kişi, bu uygulama ile veri paylaşımını kabul etmişlerdi. Tabi bu kişiler veri paylaşımlarını kabul ederek sadece kendi verilerinin paylaşımı haricinde, kendi sayfalarında ki arkadaşlarının bilgilerine erişilmesinin de önünü açmışlardı. Kullanıcılar bu durumdan haberdar değillerdi tabi…

Daha sonra durumun fark edilerek anlaşılması üzerine, Facebook bu uygulama ile elde edilen verilerin silindiğini duyursa da, verilerin istem dışı sızdırılması nedeni ile kullanıcıların kişisel güvenliğini riske atmış olmaktan dolayı rekor bir tazminat ile karşı karşıya gelmek üzere. Kişi başına 40.000$ lık ihlal cezasının 50 milyon kullanıcı karşılığı 20 Trilyon dolar civarı gibi bir rakamdan bahsediliyor.

Facebook'ta Bir Skandal

 

 

 

Facebook’ta Bir Skandal! BENZER İÇERİKLER
Facebook’ta Bir Skandal! YAPILAN YORUMLAR