Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Bilgisayarı Otomatik Kapatma

Bilgisayarı Programsız Otomatik Kapatma Yöntemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Bilgisayarı Programsız Otomatik Kapatma Yöntemi

 

Belirli durumlarda bilgisayarın otomatik olarak kapanması için zamanlama ayarı yapılabilir. Bir çok kullanıcı büyük bir dosya indirme sonrasında, yada herhangi bir uzun işlem sonrasında bilgisayarın başında beklemediği bir anda bilgisayarın otomatik olarak kapanmasını ister.

Bilgisayarı Programsız Otomatik Kapatma Yöntemi keşfedilene kadar çoğunlukla bu iş bazı yardımcı programlar ile yapılmaktaydı. Hala da bu programları kullanarak otomatik kapatma süresi ayarlanıyor. Program kullanmak bazı kullanıcılara daha kolay geliyor olmakla beraber, aslında bir programa gerek olmadan bir komut ile kapanma süresi zamanlaması yapılabiliyor. Nasıl mı?

Windows 10 işletim sisteminde ekranın sol alt köşesindeki arama kutusuna ‘ shutdown -s -t 3600 yazıp ‘Enter’ tuşuna bastığınızda, bilgisayarınız 1 saat sonrasında otomatik olarak kapanacaktır. 3600 yerine 1800 yazarsanız yarım saat sonraya zamanlanır. 900 yazarsanız 15 dakikaya zamanlanır. Siz bu komutu yazdıktan sonra gönül rahatlığı ile bilgisayarınızı terk ederek işlerinize bakabilirsiniz.

Peki ama zamanlama nasıl iptal edilir? Bu da çok kolay. Arama kutusuna  ‘shutdown -a’ yazarak ‘Enter’ tuşuna bastığınızda, zamanlama iptal olacaktır. Bu kadar kolay. Hadi kolay gelsin!

Bilgisayarı Programsız Otomatik Kapatma Yöntemi

Yazan: meto

Bilgisayarı Programsız Otomatik Kapatma Yöntemi BENZER İÇERİKLER
Bilgisayarı Programsız Otomatik Kapatma Yöntemi YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları