Google’dan Corona Virüs Önlemleri!

Google’dan Corona Virüs Önlemleri!

Google

Google’dan Corona Virüs Önlemleri!

 

Think With Google üzerinden Google tarafından paylaşılan bir makale ile, Corona Virüsü’nün yayılmaya başladığı ortamda kullanıcılarımızı ve platformlarımızı nasıl koruduğumuzu merak ettiğinizi biliyoruz dedi.

Daha sonra bu konu ile ilgili merak edilenleri cevapladılar.  Google CEO’su “Güven ve Emniyet ekibimiz kullanıcılarımızı bu kaos ortamında gelişebilecek kimlik avı, komplo teorileri, kötü amaçlı yazılımlar ve yanlış bilgilere karşı korumak için dünyanın her yerinde 24 saat çalışıyor ve yeni tehditlere karşı sürekli tetikteyiz” dedi. Bu tedbir paketi Corona Virüs ile ilgili konuyu da kapsıyor. Google, dünya genelinde  insanların tüm sorularına cevap aradığı önemli bir bilgi kaynağıdır. Fakat aynı zamanda bu platformda bilgi kirliliğinin yol açabileceği dezenformasyona karşı da tedbir alınması oldukça önemli.

Google CEO’su şöyle devam ediyor: “YouTube’da, tıbbi tedavinin yerine koronavirüsü önlediğini iddia eden alternatif tedavi ile ilgili tüm içerikleri hızla kaldırmak için çalışıyoruz. Google Ads’de, corona virüsünden çıkar sağlamayı amaçlayan tüm reklamları engelliyoruz ve son altı haftada on binlerce reklamı engelledik. Ayrıca WHO’ya ve PSA reklamları yayınlayan resmi kurumlara yardımcı oluyoruz.” Bakıldığı zaman, Google’ın corona virüs hakkında aldığı bu önlemler, şu anda yeterli olarak duruyor. Özellikle, reklam yolu ile insanların karşısına yararlı olmayan hatta zararlı bilgilerin çıkmasının engellemesi oldukça önemli.

Tüm dünyadaki salgının yayılmasının önlemenin bir diğer adımı da insanların bir araya gelmemesi.Bundan dolayı uzaktan çalışma imkanı olan şirketler ve kurumlar, evden çalışmaya ve toplantılarını online olarak yapmaya başladı. Bundan dolayı Google tüm bunlara ek olarak, dünyanın her yerindeki G Suite müşterilerine gelişmiş Hangouts Meet video konferans özelliklerine 1 Temmuz 2020’ye kadar ücretsiz erişim olanağı sağladı Böylelikle şirketler, uzaktan da bir arada kalabilecek.

Google, insanları takip ettiğini ve talepleri izlediğini de belirtiyor. İnsanların kendi topluluklarıyla sanal bağlantıya geçmek istemesi nedeniyle, COVID-19’dan etkilenen bölgelerde artan bir ilgi olduğunu belirtiyor. Buna göre alınan önlem ise,  YouTube’da genele açık canlı yayınla ilgili artan talebi desteklemek.

 

Google’dan Corona Virüs Önlemleri! YAPILAN YORUMLAR