Google’ın Türkiye’de ofis açacağı konusunda açıklama geldi.

Google’ın Türkiye’de ofis açacağı konusunda açıklama geldi.

google

Google’ın Türkiye’de ofis açacağı konusunda açıklama geldi.

 

Google, sosyal medya düzenlemesi nedeniyle şirketin Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Dün verdiğimiz sözcü gazetesi kaynaklı haberimizde google tarafından ofis açılması yönünde ki kararından bahsetmiştik.

Bu haberi yayınladığımızda, google’ın İstanbul’da zaten bir ofisi olduğunu biliyorduk. Buna rağmen ofisin kapanıp yeniden açılması kararı alındığını düşünerek alıntı haberi paylaştık. 26.08.2020 tarihli haber sitelerinin tamamına yakın bir kısmında çıkan haberler böyleydi. Daha sonra, Google’dan yapılan açıklamada, 2006’dan bu yana İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık‘ın yurt dışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yaptığı anımsatıldı.

Açıklamada, “Medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadesi kullanıldı.

Söz konusu haberlerin, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayandığı belirtilen açıklamada, konunun söz konusu kanunda yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmadığının altı çizildi.

 

Google’ın Türkiye’de ofis açacağı konusunda açıklama geldi. YAPILAN YORUMLAR