Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Paint.NET 4.2.5

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Paint.NET –  Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Yazılımı

 

Paint.NET, windows işletim sistemi ile çalışan PC’ler için ücretsiz resim ve fotoğraf düzenleme yazılımıdır.

Katmanlar, sınırsız geri alma, özel efektler, faydalı ve güçlü araçlar ile sezgisel kullanıcı arayüzüne sahip yenilikçi bir programdır. Photoshop’a  alternatif olarak kullanabileceğiniz, büyüyen bir online geliştirici topluluk sayesinde sürekli eklenen ve yenilenen eklentileriyle kullanıcı sayısı oldukça fazla bir düzenleyicidir.

Microsoft tarafından danışmanlık lisans üniversite üst düzey tasarım projesi olarak başladı ve geliştirme şu anda başlangıçta üzerinde çalışan bazı mezunlar tarafından devam ediyor. Başlangıçta ücretsiz bir alternatif olması amaçlanan  Microsoft Paint Windows ile birlikte Paint.NET,  basit ama güçlü bir görüntü ve fotoğraf düzenleyicisi aracı haline geldi.

Bu gibi diğer dijital fotoğraf düzenleme yazılım paketleri ile karşılaştırıldığında,  Adobe ®Photoshop ® , Corel ® Paint Shop Pro ® , Microsoft Photo Editor, ve GIMP gibi yazılımlarla ölçülendirilebilir. Programı kullanabilmek için, bilgisayarınızda Microsoft’s .NET Framework 4.5 kurulu olmalıdır.

Paint.NET
Özellikler:

 Basit, sezgisel ve yenilikçi bir kullanıcı arayüzü; Her özellik ve kullanıcı arabirimi öğesi yardımı olmadan anında sezgisel ve hızlı bir şekilde öğrenilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır.
 Performans; Kapsamlı bir çalışma ile, Paint.NET mevcut olan en hızlı görüntü düzenleyici haline getirildi.
 Katmanlar; Genellikle sadece pahalı ya da karmaşık profesyonel yazılımlarda bulunan katmanlar bu yazılımda da kullanılarak zengin görüntü kompozisyonu deneyimi sunar.
 Aktif Online Community; Paint.NET tutkulu ve sürekli genişleyen topluluğu ile bir online forum sitesine de sahiptir. Burada her türlü paylaşımlarda bulunarak yeni geliştirilen eklentileri de takip edebilirsiniz.
 Otomatik Güncelleme; Güncellemeler ücretsizdir ve en yeni özellikleri içeriyor.
Özel Efektler; Görüntüleri mükemmelleştirmek için birçok özel efektler dahildir. Bulanıklık, keskinleştirme, kırmızı göz giderme, bozulma, gürültü ve kabartma gibi bir şok efektleri uygulayabilirsiniz.

 

 

Yazan: meto

Paint.NET 4.2.5 YAPILAN YORUMLAR
  • Vedat Karakaş
    3 sene önce

    Tabi ki Photoshop gibi olmaz ama iş görür yinede.

  • sedat
    3 sene önce

    Kullanımından memnun kaldığım bir programdır. Şahsen tavsiye ederim.

Program Videoları