Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Shiba Inu Nedir? Kripto Para Dünyası

Shiba Inu Nedir? Kripto Para Dünyası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
shiba

Shiba Inu Nedir?

Shiba Inu ( SHIBUSD ), maskotu olarak bir Japon av köpeği türü olan Shiba Inu’yu öne çıkaran Ethereum tabanlı bir altcoindir. Shiba Inu, yaygın olarak Dogecoin’e bir alternatif olarak kabul edilir ; Aslında, Shiba Inu’nun savunucuları onu “Dogecoin katili” olarak lanse ediyor.

Shiba Inu ve Dogecoin, Shiba Inu ve Dogecoin örneğindeki Shiba Inu köpeği temalarla ilişkili kripto para birimleri genellikle dijital bir  üründen ziyade bir parodi veya şaka olarak piyasaya sürülür. Dogecoin Aralık 2013’te piyasaya sürülürken, Shiba Inu Ağustos 2020’de Ryoshi adlı anonim bir kişi veya grup tarafından yaratıldı. Shiba Inu’nun fiyatı Ekim 2021’de on kattan fazla arttı ve ona 35 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.  Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın 4 Ekim 2021’de yeni Shiba Inu yavrusu Floki’nin resmini içeren bir tweet attığında, Floki madeni paranın fiyatının artışına hızlı bir ivme kazandırdı.

Shiba Inu, Ethereum tabanlı bir ERC-20 belirteci olduğundan , kendi blok zinciri yerine Ethereum blok zincirinde oluşturulur ve barındırılır . Ryoshi, makalesinde Shiba Inu ekosistemini Ethereum üzerinde inşa etmeyi seçtiğini çünkü zaten güvenli ve iyi kurulmuş olduğunu ve projenin merkezi olmayan kalmasına izin verdiğini belirtiyor. Köpek temasına uygun olarak, yukarıda bahsedilen Shiba Inu dokuma kağıdı, kişinin Shiba Inu jetonlarından nasıl getiri elde edilebileceğini açıklamak için köpek terimlerini kullanır. ShibaSwap’ta, bu tokenler için, “kazmak”, “gömmek” ve hatta “getirmek” şeklinde terimler kullanılmaktadır. Bu stratejilerde kullanılan jetonlar, woof kağıdına göre “Puppy Pools” olarak bilinen jeton havuzlarına dağıtılan Bone jetonları şeklinde “Woof” getirileri üretir.

Shiba Inu Nasıl Satın Alınır

ShibaToken.com‘daki Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu, olası bir SHIB veya LEASH jeton alıcısı için aşağıdaki adımların ayrıntılarını verir:

  1. Bir MetaMask cüzdanı oluşturun .
  2. Ethereum’u aktarırken ERC-20 ağını kullanarak doğrudan satın alarak veya Coinbase gibi borsalardan aktararak cüzdanınıza Ethereum (ETG) gönderin.
  3. MetaMask cüzdanınızı ShibaSwap’a bağlayın.
  4. ETG’yi SHIB, LEASH veya BONE jetonları ile değiştirin.

 

Shiba Inu Nedir? Kripto Para Dünyası YAPILAN YORUMLAR