Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Sahte Facebook Sayfası

Sahte Facebook Sayfasını Anlama Yöntemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sahte Facebook Sayfasını Anlama Yöntemi

 

Facebook’ta başkalarını taklit eden hesaplar ve Sayfalar Topluluk Standartlarına aykırı olup, Facebook tarafından engellenir.

Sizi, tanıdığınız birini veya tanınmış bir kişiyi (ör. bir ünlü, politikacı) taklit eden bir hesap görürseniz, Facebook’a bildirmeniz öncelikle tavsiye edilmektedir. Bu sayfaların asıl amacı bir şekilde sizleri dolandırmaktan ibarettir. Bu yüzden sahte hesapların tespit edilmesi önemli bir önceliktir. Burada bir kaç yöntem kullanarak sahte hesapların tespiti ile ilgili ipuçları vereceğiz.

Sayfa Kategorisinin Kontrol Edilmesi

Kategoriler, işletme bilgilerini içermektedir. Dolandırıcı sahte sayfalar kategori seçiminde diğer kategori yöntemlerini kullanarak kişisel bilgilerinin görünmesini engeller. Bu tip sayfaların sahte olduğu düşünülebilir.

Sayfa İsminin Kontrol Edilmesi

Ticari amaçla açılan sayfalarda orijinal isim ile arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu sayfalar dolandırma amaçlı olarak açılmış olabilir. Aslında Facebook bu tip sayfaları çabucak tespit ederek kapatsa da  sizlerin tedbirli olmasında fayda var.

İçeriklerinKontrol Edilmesi

Genel olarak işletmeler kendi gerçek ürünleri ile ilgili paylaşımlara önem vererek buna odaklanırlar. Sahte sayfalar ise kesinlikle marka ile alakası olamayan içerikler ve çeşitli abartılı ödül vaatleri kullanarak sizlerin bilgilerine ulaşmayı hedeflerler. Sayfaların paylaşımlarının ticari markayı yansıtıp yansıtmadığını kontrol ediniz.

Sahte Facebook Sayfası

 

 

Yazan: meto

Sahte Facebook Sayfasını Anlama Yöntemi BENZER İÇERİKLER
Sahte Facebook Sayfasını Anlama Yöntemi YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları