Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Bilgisayarın yavaşlama sebepleri

Bilgisayarı Yavaşlatan Öncelikli Sebepler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bilgisayarı Yavaşlatan Öncelikli Sebepler

 

Bilgisayarı Yavaşlatan Öncelikli Sebepler konusunda ki bu yazımızda, bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan 5 temel hatadan bahsedeceğiz.

Bilgisayar asla ilk kurulduğu gibi olamaz. Mutlaksuretle belirli bir süre sonra yavaşlayacaktır. Bunun kendine göre hem kullanıcı hatası hemde teknik sebeplerden dolayı nedenleri bulunuyor. Ne yaparsanız yapın yavaşlamanın önüne geçemezsiniz fakat, kabul edilebilir yavaşlamadan daha fazla yavaşladığında, bu gerçekten can sıkıcı bir hal alır. Kabul edilebilir yavaşlamanın nedeni, bilgisayarın en yeni güncel programlar karşısında performans gösteremeyecek kadar eski olmasıdır. 10 sene önce aldığınız bilgisayarda kullandığınız programlar, artık 10 sene sonrası teknolojiye göre yenilendiği ve özelliklerle donatıldığı için, bilgisayarınızın işlemci hızı ve RAM’i yetmeyecektir. Bu durumda bilgisayarın yenilenmesi kaçınılmazdır. Diğer sebeplere gelince;

    1. Başlangıçta Açılan Programlar: Başlangıçta açılan programlar bilgisayarınızın daha geç açılmasına yol açacaktır. İhtiyacınız olmayan programları kapatarak buna bağlı yavaşlamayı ortadan kaldırabilirsiniz.
    2. Bilinçsiz internet kullanımı: İnternette dolaşırken olur olmaz bilinmeyen siteleri tıklamak veya bilinmeyen programalrı indirmek, indirilse de virüs taramasından geçirmemek bilgisayara zarar vermektedir. Bu konuda taha tedbirli olunduğunda buna bağlı sorunlar ortadan kalkacaktır.
    3. Aşırı Program Kurmak: Gerekli olmadığı halde çok fazla program kurulumu da bilgisayara aşırı yük getirecektir. Bunun yerine sadece ihtiyaç duyduğunuz programları kurmaya dikkat edin. Böyle yaptığınızda bilgisayarınız gereksiz yüklenmeye maruz kalmayacağı için daha hızlı çalışacaktır.
    4. Bilgisayarı Kendi Haline Bırakma: Bilgisayar kullanımına bağlı olarak, bilgisayarda çeşitli geçici dosya birikimi olacaktır. Program kurulum kaldırımı ve internet dolaşımıa bağlı işe yaramaz dosyalar birikerek bilgisayarınızı yavaşlatır. Bunun için belirli aralıklarla, bir sistem bakım programı sayesinde bakım yapmak, bilgisayarınızı rahatlatacaktır.

Son Olarak; masaüstünde biriktridiğiniz kısa yollardan mutlaka kurtulun. Masüstü kısa yolların bilgisayarın performansına olumsuz etki ettiği herkes tarafından bilinmektedir.

Bilgisayarın yavaşlama sebepleri

 

 

Yazan: meto

Bilgisayarı Yavaşlatan Öncelikli Sebepler BENZER İÇERİKLER
Bilgisayarı Yavaşlatan Öncelikli Sebepler YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları