Türk oyun şirketi Peak 1.8 Milyar Dolara Satıldı

Türk oyun şirketi Peak 1.8 Milyar Dolara Satıldı

Peak satıldı

Türk oyun şirketi Peak 1.8 Milyar Dolara Satıldı

 

Türk oyun şirketi Peak merkezi ABD’de olan Zynga tarafından 1.8 Milyar Dolara Satın alındı. Zynga’nın CEO’su Frank Gibeau, kendi adlarına tarihte ki en büyük satın almayı yaptıklarını duyurdu.

Zynga tarafından tarihte ki en büyük satın almanın yapılmış olması ile beraber,  Türkiye’den de ilk defa bir teknoloji firması, 1 milyar doların üzerinde bir fiyata satıldı. Bloomberg tarafından haber yapılan satışa karşılık Zynga tarafından ödemenin yarısının nakit olarak yapıldığı ve diğer yarısının ise hisse olarak ödendiği, böylece Peak yönetiminin hala firmanın yarı hisselerine sahip olduğu ifade edildi. Zaten Peak sitesine giriş yapıldığında ziyaretçileri karşılayan mesajdan, firma yönetimi ile ortak olarak çalışmaya devam edecekleri açık bir şekilde anlaşılmaktadır.

Peak Kurucusu ve CEO’su Sidar Şahin anlaşmayla ilgili olarak, “Bugün geldiğimiz nokta tüm Türkiye için gurur verici ve biz hepimiz biliyoruz ki, bu daha yolun başı. Zynga ile devam edeceğimiz bu yolculukta, birlikte daha güçlenerek büyüyecek olmak hepimizi geleceğe dair heyecanlandırıyor. Türkiye’den büyüyen, ilerleyen ve gelişmeye devam eden bir ekip olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Türk oyun şirketi Peak 1.8 Milyar Dolara Satıldı YAPILAN YORUMLAR